מערכת מסחר באופציות – כיצד מתחילים?

מאמר זה יספק לקוראים מידע אודות מערכת מסחר באופציות וכיצד כל אדם שמעוניין ללמוד את התחום ולעסוק בו יכול לסחור באמצעותה בקלות ובמהירות.

 

מהן אופציות?

כאשר מדברים על אופציה, הכוונה היא אל חוזה שמאפשר לבעליו לקנות או למכור נכס מסוים במחיר ידוע מראש, בפרק זמן ידוע מראש ובכמות ידועה מראש. חשוב להבין שאופציה היא אופציונאלית, כלומר לא חובה לקנות את נייר הערך. אנשים רבים בוחרים באופציות כבטחונות או על מנת להשיג רווחים ממונפים באמצעות מסחר באופציות. סוחרים רבים משתמשים באופציות על מנת להגן על תיקי השקעות. בשנים האחרונות המסחר נעשה זמין יותר וזאת משום תוכנות המסחר המשוכללות והאפשרות לתרגל בתוכנה מערכת מסחר דמו טרם מתחילים את המסחר האמיתי.

 

סוגים שונים של אופציות

יש שני סוגים עיקריים של אופציות. הסוג הראשון הוא אופציות ה- CALL ואילו הסוג השני נקרא PUT ותמיד מומלץ לפנות אל בית השקעות מוביל על מנת לשמוע על אופציות, האפשרויות השונות הקשורות בהן, מידע אודות מסחר באופציות ועוד. ההבדלים בין סוג אחד של אופציה לבין סוג אחר באים לידי ביטוי בדברים הבאים:

CALL רכישת נכס בסיס. אם החלטתם שאתם מעוניינים באופציות מסוג זה אתם צריכים לדעת שאופציות אלו יאפשרו לכם בעתיד לקנות ניירות ערך במחיר אותו תדעו מראש. רוב האנשים שמחליטים על סוג זה של אופציה ממתינים עד שהשוק יעלה, קונים את האופציה במחיר מימוש נמוך ומוכרים את אותה מניה במחיר גבוה. בצורה זו הם מרוויחים את ההפרשים שיכולים להגיע לעשרות אחוזים (תלוי במצב השוק).

PUT מכירת נכס בסיס. גם כאן מי שיחלט על סוג של אופציה יוכל לקנות עתיד נייר ערך במחיר ספציפי וידוע מראש. כאן, בניגוד אל אופציית CALL  ניתן להרוויח כאשר השוק בירידה וזאת מההפרש של המניה.

כל אופציה ומועד הפקיעה שלה. מועד הפקיעה הוא בדרך כלל בסוף החודש.

 

מסחר עצמאי באופציות

רבים מעוניינים להתחיל ולסחור עצמאית באופציות. אם בעבר הדבר היה קמעה מסורבל, כיום כל אחד שמעוניין בכל יכול לעשות זאת על ידי שימוש במערכת מסחר באופציות אונליין. ההחלטה לסחור באופציות נובעת מהיתרונות הרבים של סחר זה, שכן לא חובה לממש את האופציות, יש אפשרות לדעת מראש כמה מפסידים, יש אפשרות להגיע לחשיפה גבוהה על ידי השקעה קטנה ואלו מהווים רק כמה יתרונות מתוך רשימה ארוכה מאוד. למרות כל זאת חשוב לדעת שחייבים להבין את כל הקשור אל האופציות ומסחר בהן על מנת לתמחר אותן בצורה נכונה ולכן תמיד מומלץ להירשם אל קורס מקדים שעיקרו מסחר באופציות וכיצד מתחילים לסחור באופציות באמצעות מערכת מסחר באופציות.

לסיכום, חשוב לקחת בחשבון שמסחר באופציות תמיד יהיה מסחר שמוגדר כמסחר במינוף וחשוב מאוד ללמוד את כל הקשור אליו טרם מתחילים לסחור, שכן סוחר מתחיל שלא מכיר את רזי המסחר יוכל להפסיד את כספו ואילו סוחר שעבר את ההכשרה המתאימה ותרגל את הדברים באמצעות מערכת מסחר דמו יוכל להרוויח סכומים יפים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s