האם הליסינג עדיין משתלם?

התשובה לשאלה הזאת היא די פשוטה ולמעשה במילה אחת כן.

לפני שמתחילים לנסות להבין האם הליסינג הפרטי עדיין משתלם כדאי אולי להבין מה משמעות של ליסינג פרטי. ליסינג פרטי מעניק אפשרות לעשות שימוש ברכב לפרק זמן ארוך יחסית מבלי לרכוש אותו ולהוציא את כל הסכום של עלותו, מבלי להתחייב ומבלי לשבור את הראש.

למעשה, ליסינג פרטי הוא מעין השכרת רכב לטווח ארוך במחיר משתלם במיוחד מה שמאפשר לקבל במחיר סמלי למדי את הרכב שבו אתם מעוניינים לתקופה התקשרות מוגדרת מראש.

בסיום התקופה שעומדת על כשלושים חודשים בממוצע יכולה תקופת ההתקשרות להסתיים ללא שום דרישות מאף אחד מהצדדים. בדרך כלל תקופת ההתקשרות תוגדר על ידי חברת הליסינג והיא יכולה להשתנות מחברה לחברה.

כיצד זה עובד?

מדובר על מסלול די פשוט, גמיש ונח. להתקשרות מסוג זה שני חלקים פיננסיים, הראשון טמון בתשלום מקדמה והשני בתשלומים חודשיים נמוכים למדי. בסיום ההתקשרות יוכל לבחור הנהג באחת משתי אפשרויות. הראשונה היא להחזיר את הרכב לחברת הליסינג ולסיים את ההתקשרות עם החברה ללא שום התחייבויות מהצדדים. האפשרות השניה היא לקחת רכב חדש מחברת הליסינג ולהמשיך להנות משירותיה לתקופה נוספת.

במקרים מסויימים ניתן יהיה לשלם תשלום נוסף בסיום התקופה ולקבל בעלות על הרכב. זאת רק במקרים שבהם קיים סעיף כזה בחוזה והדבר סוכם מראש. חשוב להבהיר שבאופן כללי ליסינג פרטי אינו מיועד להעברת בעלות לנהג השוכר מה שאומר שברירת המחדל בהסכמי ליסינג פרטיים אינה כוללת אפשרות של רכישת הרכב. משמעות הדבר היא שאם יש לכם כוונות לרכוש את הרכב בסיום תקופת ההתקשרות חשוב להבהיר זאת מראש ולסכם את הנושא מבעוד מועד. במקרה כזה כנראה שגם גובה המקדמה וגם גובה התשלומים החודשיים יהיו גבוהים יותר. בנוסף, במקרה כזה תצטרכו לשלם תשלום נוסף של סוף תקופה הכולל את יתרת עלות הרכב לרבות הריביות.

מה ההבדל בין ליסינג פרטי למימון לרכישת רכב

למעשה ההבדל המשמעותי בין ליסינג פרטי לבין מימון הרכב הוא הבעלות על הרכב. בעוד שבליסינג כאמור הבעלות נשארת של חברת הליסינג, במימון רכב הבעלות עוברת מיד לרוכש כשהרכב למעשה הוא הערבון להלוואה בדרך כלל. מימון לרכישת רכב מוענק בתנאים נוחים במיוחד והריביות כיום נמוכות בצורה משתלמת ביותר. אם הכוונה שלכם היא לקבל בעלות על הרכב, בסבירות מאד גבוהה שתנאי המימון יהיו משתלמים יותר מתנאי הליסינג גם במקרה שבו בחוזה תהיה לכם אפשרות רכישה של הרכב.

הבדל נוסף טמון בגוף החברה המממנת. בעוד שבליסינג פרטי הגוף המממן הוא חברת הליסינג שממנה אתם לוקחים גם את הרכב. במקרה של מימון, הגוף יכול להיות חברת ליסינג, בנק או גוף חוץ בנקאי. במקרה של בנק או גוף חוץ בנקאי אתם לא מוגבלים לחברה ספציפית ויכולים לקחת רכב מכל מקום שבו תחפצו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s