התייקרות מחירי הדלק – איך נחסוך ?

לצערנו המצב הכלכלי במדינה הוא לא מהטובים שראינו. מחירים רבים בשוק מתייקרים, המע"מ, וכמובן הדלק. כמעט כל בית בישראל מחזיק לפחות במכונית אחת, ולצערנו ללא דלק המכוניות לא יוכלו לתפקד. בעצם אנחנו נמצאים במצב שמכביד עלינו כספית ללא ברירה. אז נכון, מחירי הדלק בהחלט יקרים במיוחד, אך נוכל לפחות להשתדל ולחסוך. אחת הדרכים הטובות ביותר לחסוך היא רכבים היברידיים.

רכבים היברידיים – מה הם?

רכבים היברידיים הוא סוג של כינוי שאנחנו מעניקים למכוניות בעלות הנעה היברידיית. הנעה היברידיית בעברית נקראת הנעת כלאיים, והיא בעצם שיטת הנעה המשלבת שני סוגי מנועים להנעה אחת, לרוב סוג אחד מהמנועים יהיה מנוע בעירה פנימית, והסוג השני מנוע חשמלי. המטרה העיקרית של שילוב המנועים היא חיסכון בדלק. המנועים מנצלים יותר טוב ובחסכון את הדלק, ומאפשרים חסכון בעלות הנסיעה לטווח ארוך, ואף מפחיתים פליטת מזהמים מן הרכב. על פי נתונים, הרכבים ההיברידיים החסכוניים ביותר צורכים עד 50% פחות דלק מהרכבים הרגילים. בנוסף קיים מגוון רכב של מכוניות בעלות הנעה היברידיית, החל ממשפחתיות ועד לרכבי שטח. המכוניות ההיברידיות אף זוכות להנחת מס בישראל.

סוגי מכוניות היברידיות

כפי שציינו, קיים מגוון רחב של רכבים היברידיים בישראל. להלן מספר סוגים:

  • לקסוס CT200h – מכונית היברידיית מבית לקסוס, בעלת רמה ואחזקת כביש מעולה. היא הרכב ההיברידי הנמכר ביותר מבית לקסוס.
  • טויוטה אוריס ההיברידית – בבסיס המכונית היא כבסיסה של הטויוטה קורולה, אך היא תומכת בהנעה היברידיית מעולה החוסכת רבות בצריכת הדלק, ומהווה חסכון לטווח ארוך.
  • הונדה אינסייט – בין המכוניות המוכרות בהנעה ההיברידיית שלהם, בישראל טויוטה והונדה הן המוצלחות ביותר מבחירת מכירות המכוניות ההיברידיות. צריכת הדלק שלה כמובן גם היא נמוכה במיוחד, וחוסכת רבות.
  • הונדה ג'אז ההיברידית – גם היא בין ההיברידיות המוכרות בישראל. הג'אז אומנם גדולה, אך שימושית לא פחות מהרבה מכוניות הגדולות ממנה. המכונית מרווחת במיוחד ונוחה במיוחד, וחסכון הדלק שלה הוא בין הגבוהים היום שקיימים בזכות ההנעה ההיברידיית.
  • טויוטה פריוס – הפריוס היא מכונית הדגל שתביא לכם את ההנעה ההיברידיית כדוגמה. ביפן היא היא המכונית הנמכרת ביותר, ובכל העולם היא אחת המכוניות הפופלאריות. הנעתה ההיברידיית היא מהטובות ביותר שקיימות ובעקבות כך חסכון הדלק שלה הוא בין הגבוהים ביותר שנמדדו, ולטווח הארוך יכול לחסוך רבות.

לסיכום

על מנת להוריד את מחירי הדלק סביר להניח שמלבד הפגנות אין לנו הרבה מה לעשות. אך אפשר לפנות אל הדרך השניה ולנסות לחסוך במחירי הדלק. הרכבים ההיברידייים הם הפתרון המושלם לחסכון בדלק. בזכות ההנעה המשולבת, תוכלו להנות מחסכון דלק רב, ולטווח הארוך חסכון כספי מעולה. המכוניות ההיברידיות כבר נכנסו בכל העולם, ונרכשות במגוון רחב של מדינות כולל ישראל.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s