מקצועות לימוד מבוקשים

נראה שאחרי יותר משנתיים של מגפה עולמית, אנשים החליטו לחשב מסלול מחדש. זה מתבטא במגוון תחומים, כאשר אחד הבולטים בהם הוא תחום הלימודים. מקצועות שהיו בעבר מאוד מבוקשים, הפכו בשנים האחרונות לפחות ופחות פופולאריים, ותחומי הלימוד השתנו בצורה משמעותית. אחד ממקצועות הלימוד המבוקשים כיום הוא אימון. לימודים במסגרת קורס אימון אישי או קורס NLP יכולים להעניק למי שמסיים אותם מלבד מקצוע חדש ומבוקש, גם כלים אימוניים בהם ניתן להשתמש.

לחקור את התת מודע

לפני שנים לא כל כך רבות, בחירה בלימודים במסגרת קורס NLP הייתה נחשבת בחירה תמוהה לכל הפחות. אנשים רבים לא הבינו את העולם העשיר והמרתק של NLP ולימודים של התחום במסגרת קורס אימון אישי לא היו נפוצים כל כך. כיום אנו יודעים לומר, שהכלים אשר נלמדים במסגרת קורס NLP הם כלים אשר יכולים לתת משמעות ולשנות תחומי חיים רבים. תחום הNLP עוסק בהשפעה שיש לתת המודע שלנו על החלטות שאנו מקבלים בחיים ועל דרכי החשיבה שלנו בנושאים שונים בחיינו. מדובר למעשה בשיטה טיפולית אותה ניתן ליישם במסגרת אימון אישי, טיפולים ארוכי טווח וגם באופן עצמי. תת המודע שלנו יכול לספר לנו הרבה על האופן בו אנו מתנהלים ביום יום וכיצד ניתן להסיר חסמים או אמונות מוטעות שמושרשות בתוכנו בצורה אפקטיבית.

לצאת מהמסגרת

מקצועות הלימוד המבוקשים בשנים האחרונות שונים מאוד לא רק בנושאים בהם מתמחים אלא גם בדרך בה הם נלמדים. אם בעבר, תואר מאוניברסיטה היה כרטיס הכניסה של רובנו לשוק העבודה, כיום רבים מבינים כי מימוש עצמי בשוק העבודה יכול להיעשות גם במסגרת קורס אימון אישי והסמכה כמאמן. גם קורס NLP מעניק כלים טיפוליים רבים, ולמרות שלא מדובר בלימודים לתואר אקדמי, בהחלט ניתן לשלב קורס זה כחלק מלימודים של תחום מסוים, בין אם הוא טיפולי או שאינו. מקצועות המחר, דורשים ממי שעוסק בהם לאמץ חשיבה יצירתית ולהביא את תכונות האופי של העוסק בהם למרכז הבמה. קורס NLP מעניק למי שמסיים אותו, כלים שונים ומגוונים אשר תורמים לנו בפן האישי ומאפשרים לנו לצלוח התמודדויות שונות בעולם העבודה. כשיותר אנשים מתחרים על אותה המשבצת, יש יתרון ברור למי שמביא משהו "אחר" לתפקיד, משהו בעל ערך מוסף שאינו דומה לאחרים. לצאת מהקופסה זה כבר ממש לא ביטוי שחוק, מקצועות הלימוד המבוקשים כיום מאתגרים את מי שעוסק בהם ולומד אותם להמציא את עצמו מחדש בכל פעם.

האם זה מתאים לי?

לימודי אימון במסגרת קורס אימון אישי אינם מתאימים לכל אחד. בשונה מטיפול פסיכולוגי, אימון אישי הוא תהליך אשר תחום בזמן ועוסק בנושא אחד, או מטרה אחד אותה המתאמן מעוניין להשיג. בתהליך קצר טווח יש צורך במאמן בעל יכולת התמקדות, כזה שמסתכל כל הזמן על המטרה ומוביל את המתאמן שלו. קורס NLP יוסיף בהחלט למאמנים שרוצים לרכוש כלי אימוני נוסף וחשוב.