ניהול נוכחות ביעילות

ניהול מוצלח של עובדים כולל בתוכו כמה וכמה פרמטרים חשובים. אחד הפרמטרים האלה הוא ניהול הנוכחות של העובדים. זה יכול להיעשות באמצעות אפליקציית שעון נוכחות או באמצעות מערכת נוכחות פחות מתקדמת, מה שחשוב שזה יבוצע ביעילות ובצורה אמינה ומדויקת. זמן בהחלט שווה כסף במקרה הזה, גם לעובד וגם לאירגון. כאשר העובדים נמצאים פיזית במקום העבודה זה הרבה יותר פשוט, אך מה קורה במקרים בהם העובדים נמצאים בו זמנית במספר מקומות – בארץ ובעולם.

להתעדכן גם ממרחק

אם יש משהו שהשנה וחצי האחרונה לימדה את העולם כולו זה שאפשר בהחלט לעבוד ממרחק. מודל העבודה מהבית באופן מלא או חלקי הפך להיות המודל המועדף על מעסיקים וכמובן גם על עובדים. היתרונות של עבודה מהבית הם ברורים, גם למעסיק יותר נוח כשהעובד לא מבזבז זמן יקר על הגעה אל העבודה וממנה. הקושי מתחיל כאשר מדובר על חישוב שעות העבודה והדיווח עליהן, כאשר העובדים אינם עובדים פיזית ממקום העבודה, בין אם באופן קבוע או רק בחלק מהשבוע. החתמת כרטיס בצורה המסורתית אינה אפשרית, שכן העובד לא נמצא פיזית במקום העבודה, ולכן יש צורך בבחירת מערכת נוכחות אחרת, כזו שתאפשר דיווח מכל מקום. אפליקציית שעון נוכחות מאפשרת לעובד שלא נמצא פיזית במקום העבודה לעדכן דרך המחשב או הסמארטפון את שעת הכניסה והיציאה ממקום העבודה, ולא רק.

חופשים, ימי מחלה ומה שבינהם

חישוב שעות עבודה באמצעות אפליקציית שעון נוכחות מאפשר דיוק מירבי בזמן הכנת המשכורות וחישוב השכר לעובד. מערכת נוכחות שעובדת דרך אפליקציה שולחת את הנתונים למי שאחראי על הטיפול בשכר בחברה, בצורה נוחה ופשוטה. אך לא רק שעת כניסה ויציאה מחושבות במערכת, יש עוד דיווחים אפשריים בשימוש במערכת מסוג זה. העובד יכול לדווח גם על ימים בהם נעדר מהעבודה, ימי חופש או ימי מחלה וכן הלאה. הנוחות שבה הדיווח מבוצע מקלה מאוד על העובד ומאפשרת לו לעדכן בזמן אמת ולמנוע מצבים בהם שוכחים לדווח או לעדכן את האחראי על המשכורות. 

נוח גם לעובדים

אפליקציית שעון נוכחות היא פיתרון אידיאלי עבור מי שעובד מהבית באופן קבוע או חלקי, וגם לבעלי מקצועות שאין להם משרד פיזי. מערכת נוכחות באמצעות אפליקציה מאפשרת לטכנאים, אנשי מכירות או עובדים שמתוקף עבודתם נמצאים בנסיעות במהלך יום העבודה שלהם – לעדכן בצורה ידידותית את שעות העבודה וגם מרכיבים נוספים כמו מספר הלקוחות עמם נפגשו, פרטים על מכירות שבוצעו ועוד. כל אלה יכולים ללמד את המנהלים בחברה על אפקטיביות העבודה ולייצר פתרונות במידת הצורך. עבור עובד אשר מעדכן את השכר באמצעות אפליקציית שעון נוכחות, עדכון הנוכחות הופך להיות יותר נוח. כך הוא יכול להימנע מלשכוח פרטים חשובים שיש לעדכן (למשל מספר ימי חופש) ועוד פרמטרים שניתן לעדכן בזמן אמת.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s