חשיבות הסכם בתהליך גירושין

רבים סבורים כי ההחלטה להתחתן כוללת את תכנון החתונה ומחשבה על החיים המשותפים. אבל, לא עבור כל בני הזוג הדרך ממשיכה להיות משותפת והם פונים אל עורך דין גירושין על מנת להסדיר את הפרידה. חלק בלתי נפרד מתחום הגירושין הוא נושא הרכוש המשותף שנצבר יחד לאורך החיים המשותפים. איך שומרים על האינטרסים האישיים ?ומה הסכם ממון יכול לעשות כדי להיטיב עם שני הצדדים?

 

משמעותם של יחסי ממון

על כל הזוגות אשר התחתנו לאחר הראשון בינואר 1974 חל חוק הקרוי "חוק יחסי ממון". המשמעות של החוק היא קביעת עיקרון ועל פיו, כל מה שצברו שני הצדדים במהלך הנישואין ייחשב בתור רכוש משותף. זאת מלבד נכסים שהיו בבעלות הצדדים לפני שנישאו, או שקיבלו במתנה או בירושה במהלך תקופת הנישואין. בפנייתם אל עורך דין גירושין, מחולק לכל צד מחצית הרכוש.
במידה ובני הזוג מעוניינים לקבוע הסדר אחר, עליהם לערוך הסכם הנקרא "הסכם ממון". בני הזוג צריכים לעשות זאת לפני הנישואין, ולאשר את ההסכם מול נוטריון או בית משפט לענייני משפחה. מומלץ לפנות אל עורך דין גירושין להתייעץ לגבי ניסוח הסכם ממון שישרת בצורה נאמנה את שני בני הזוג במידה ויחליטו על פרידה.

הסכם ממון מבטיח וקובע את חלוקת הרכוש בין הצדדים במצבים של גירושין או מוות. הצדדים יכולים לקבוע בו את כל הנושאים הקשורים לרכוש כמו גם הזכויות הכלכליות, נושא של מזונות ומשמורת על ילדיהם. ניתן לאשר הסכם ממון בשלוש נקודות זמן שונות: טרם הנישואין, במהלך תקופת הנישואין או כחלק מהסכם גירושין. עורך דין גירושין יכול לסייע בניסוח הסכם ממון אך בית הדין לענייני משפחה או בית הדין הרבני הם שרשאים לאשר אותו.

 

פניה אל עורך דין

לא כל עורך דין יכול לנסח הסכם ממון במידת הצורך. עורך דין גירושין, המתמצא בענייני דיני משפחה יכול לתת את הסיוע והשירות המיטבי כדי להבטיח את חלוקת הנכסים בצורה מסוימת. עריכת הסכם ממון כדאי שתתבצע על ידי עורך דין מנוסה אשר ערך מספר רב של הסכמי ממון ויש לו את הניסיון בתחום. עורך דין גירושין ידע לנסח הסכם שיטיב עם שני הצדדים במערכות יחסים המסתיימות בגירושין.

חוק יחסי ממון מתייחס רק לבני זוג המוגדרים כנשואים או עתידים להינשא. הסכם ממון יכול להיערך ולהיחתם מול שני בני זוג אשר אינם נשואים ומוגדרים כידועים בציבור. הסכמים אלה נקראים "הסכמים לחיים משותפים" ויש להם תוקף משפטי מול בית המשפט במידת הצורך.

להחליט  להיפרד

כאמור, לא כל הזוגות ממשיכים וחיים באושר עד עצם היום הזה. עורך דין גירושין ייכנס לתמונה כאשר בני הזוג החליטו על פרידה וחלוקה של הרכוש המשותף. בבחירה של עורך דין גירושין, בין אם נחתם בין בני הזוג הסכם ממון ובין אם לא, חשוב לבחור בעורך דין מיומן המתמחה בתחום דיני המשפחה.

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s