הסכם ממון

הסכם ממון הוא אחד מההסכמים החשובים ביותר שבני הזוג צריכים להכין טרם נישואיהם. מדובר בהסכם שעשוי לקבוע את עתידם הכלכלי בכל הנוגע לחלוקת רכוש במידה והם יחליטו להיפרד בעתיד. הסכם מהסוג הזה נערך בין בני הזוג ומתייחס בעיקר לחלק של הרכוש במקרים נוספים כמו: פטירה ופרידה. עריכת הסכם ממון יכולה להיעשות לפני הנישואין ובמהלכם, אך כל עוד ולא בוצע הפירוק בין השניים, ההסכם יכול להיות תקף. אלו שמשכילים לבצע הסכם ממון הם אלו שיכולים להקנות לשני הצדדים ראש שקט כשכל אחד יודע מה צפוי לו מבחינה כלכלית במקרה ושניהם יחליטו לפצל את הנישואים.

הסכמי ממון צריכים להיעשות, על פי החוק, בכתב וחייבים לקבל את אישורו של בית המשפט או של בית הדין הרבני. אולם אם ההסכם נעשה על ידי בני הזוג טרם נישואיהם, ניתן לאשר אותו גם אצל נוטריון מבלי צורך להגיע לערכאות שיפוטיות גדולות יותר. הסכם שלא קיבל את אישור של הגוף הרלוונטי, בית המשפט או בית הדין הרבני וכן, נוטריון, מבחינה משפטית אין לו תוקף ולכן לא יהיה ניתן להסתמך עליו ולתבוע רכוש על פיו. עריכת הסכם מהסוג הזה הנה בעלת חשיבות גדולה מאוד ועלולה להשפיע על גורל הרכוש של שני הצדדים. הסיבה העיקרית שעורכי דין רבים ממליצים לבצע הסכם זה היא בגלל שאי אפשר לדעת מה יעלה בגורל הזוגיות הזו וגם, כי כעת, ברגע חתימת ההסכם, הם מאושרים ושמחים מאוד באהבתם. אולם אין לדעת מה יקרה בעוד כמה שנים כששניהם יחליטו לפרק את הנישואים ולא יסכימו ליישב את הרכוש בהסכמה. הסכם ממון מגן ועוזר לשני בני הזוג לשמור על הממון הקודם שלהם, זה שהם צברו עוד טרם התחתנו.

קיימים יתרונות רבים לעריכת הסכם זה לפני הנישואים – אחד מהם הוא הבטחה כי בן או בת הזוג יחליטו להינשא מסיבות כלכליות בלבד. דבר שמתקיים בעידן של היום, הרבה אנשים נישאים בגלל הממון שיש אצל בן או בת הזוג ולא בגלל האהבה הגדולה. במידה וקיים פער גדול בין הרכוש הכלכלי, בן או בת הזוג עלול לחשוש שמא אותו אדם שמתחתן עמו עלול לקחת את כל הרכוש שהוא הגיע אתו לפני הנישואין ולכן, החלטה לביצוע הסכם מהסוג הזה טרם הנישואים תהיה ההחלטה הנכונה והטובה ביותר עבורכם.

במידה והגעתם לסיטואציה בה אתם מחליטים לפרק את הנישואין והחלטתם לפתוח תיק גירושין, עליכם להיוועץ עם עורך דין לפני שאתם מבצעים את הצעד המהותי. הסיבה שבגללה כדאי להתייעץ הנה בגלל שביצעתם הסכם מראש ועליכם לברר כיצד אתם מוציאים אותו לפועל. אם אתם מרגישים שמערכת היחסים שלכם כבר לא יכולה להמשיך לשרוד יחד ואתם רגע לפני פתיחת תיק גירושין אזי מומלץ לפתוח תיק ובמקביל להיוועץ עם עורך הדין המתמחה בדיני משפחה, שילווה אתכם לאורך כל התהליך ויעזור לכם להגיע להחלטה הנכונה ביותר עבורכם.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s