לא עוד טעויות אנוש

 

אם חשבתם ששעוני הביומטרי טובים רק למעסיק ומטרתם היחידה היא לשפר את ההתנהלות העסקית, הרי שאתם לא מכירים את החוק בישראל. בהתאם לסעיף 24 שנקבע בחוק הגנת השכר, על כל מעסיק במדינת ישראל לערוך רישום קבוע ושוטף של כל שעות העבודה אותן ביצע כל עובד בחברה או בבית העסק. מטרת הרישום היא להגן על העובדים ולדאוג כי הם יקבלו את שכרם כראוי ובהתאם לשעות העבודה אותן הם ביצעו בפועל ובכל חודש עוקב.

העובדה כי החוק אינו מחייב מעסיק להתקין שעון ביומטרי היא נכונה, אך שעון נוכחות עובדים בהחלט יכול למנוע טעויות אנוש הגיוניות במהלך הרישום. בעבר הלא כל כך רחוק, ביצעו רישומים ידניים – בין אם באמצעות עט ונייר ובין אם באופן ממוחשב על גבי אקסל. כך או אחרת האדם אשר דאג להכניס את הרישומים עלול היה לטעות לא פעם ולא פעמיים במהלך הרישום.

מאז נכנסו לתחום השעונים החכמים, הרי שטעויות אלו לא מתרחשות משום שיד אדם אינה מתערבת ברישום והכל מתבצע באופן ממוחשב.

מדוע לשלב שעונים ביומטריים בבית העסק

שיטת השעונים הביומטריים חוסכת לבית העסק בירוקרטיה רבה ומונעת טעויות אנוש רבות. מעבר לעובדה שבית העסק חוסך בהעסקת כוח אדם במהלך כל חודש, הוא חוסך כסף רב אותו "בזבז" על טעויות שהתרחשו במהלך הרישומים וביניהם שעות שלא נכתבו כראוי, עבורם שילם בעל העסק שלא בצדק. היצע השעונים החכמים הוא מגוון ולא כל בעל עסק חייב להתקין בהכרח את השעונים הביומטריים, אלא יכול הוא להסתפק בשעונים החלופיים ולצורך העניין בשעון המופעל באמצעות כרטיס אותו יש להעביר בהתאם לכרטיסי האשראי, כרטיס אותו קוראת המכונה מרחוק, דהיינו יש רק להניחו על גבי המכשיר במרחק של כמה מילימטרים והשעון קורא אותו ומכניס נתונים ועוד.

כל עסק בהתאם להיקף העובדים בו, רשאי להחליט איזו מערכת מתאימה לו ביותר, החל משעוני נוכחות פשוטים ועד שעון ביומטרי. שעון נוכחות עובדים משפר באופן משמעותי את פעילות בית העסק, אך יש להתאימו לכל עסק באופן אינדיווידואלי וזאת כדי לא לגרום לבית העסק להיכנס להוצאה מיותרת אותה הוא היה יכול לחסוך מבעוד מועד. השעונים המתקדמים מוצעים למכירה בעלויות שונות ובהתאם לטכנולוגיה באמצעותה הם עובדים כמו גם לחדשנות. אם החלטתם שאתם מעוניינים בשעון חכם ומתקדם, הכירו את מגוון השעונים החכמים המוצעים למכירה ובחנו את היתרונות והחסרונות שלהם, ביחס לבית העסק שלכם ורק אחר כך החליטו מה נכון עבורכם באופן אישי.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s