מחשבים את המשכנתא וממחזרים בעיתוי הנכון

המשכנתא הפכה להיות חלק חשוב מחייו של כמעט כל זוג בישראל. הסיבה לכך דיי ברורה והיא ליווי המשכנתא לאורך כל החיים או לפחות מספר לא מבוטל של שנים, מכיוון שמדובר בהלוואה ארוכת טווח. כאשר נוטל אדם או זוג, משכנתא הוא מתחייב להחזרים בהתאם למסלול שנקבע. מרבית המשכנתאות הן לשנים ארוכות וניתן לשנות את המשכנתא תוך כדי תנועה ובעצם לבצע מה שנקרא מחזור.

מחזור המשכנתא

מחזור משכנתא הוא תהליך בו הלוואת המשכנתא הקיימת מסולקת והלוואת משכנתא חדשה עם תנאים משופרים, נכנסת לתוקף. כמובן שמומלץ טרם ביצוע המחזור, לבצע ולעשות את כל הבדיקות ואף להתייעץ עם המומחים לכך וניתן גם לעשות שימוש במחשבון מיוחד הנקרא מחשבון משכנתא. קיימות סיבות רבות לביצוע מחזור כאשר הראשית מביניהן היא בהחלט שיפור תנאי המשכנתא. יש לזכור כי הלוואת המשכנתא היא הלוואת ארוכת טווח ובמרבית המקרים, חלים שינויים משמעותיים מאוד בתנאים, שבהם נלקחה המשכנתא לבין התנאים למשכנתא חדשה והתנאים החדשים שלכם. השינויים יכולים להיות שינויים בהיקף משכורות נוטלי המשכנתא, היקף ההוצאות המשפחתיות, שינויי ריביות, קבלת כספים או מענקים שונים ועוד.

מדוע כדאי לבצע מחזור? כאשר התנאים שלכם משתנים וגם תנאי השוק משתנים, תמיד כדאי ורצוי להתיישר עם המצב הקיים ולשפר את התנאים שלכם. בסופו של דבר מדובר בהחזרים כספיים, אותם אתם מחזירים לבנק בכל חודש אז אין כל סיבה הגיונית, שלא לשפר את התנאים. באמצעות המחזור ניתן לשנות את היקף ההחזרים החודשיים ולהתאים את התנאים הקיימים לצרכים הפיננסיים העדכניים שלכם.

טיפ קטן – מרבית הבנקים בישראל המעניקים משכנתאות, מעמידים לטובת הציבור מחשבונים שונים, בין מחשבונים אלו נמצא את מחשבון משכנתא ובעזרתו תוכלו לבצע חישוביים עצמאיים ולהבין היכן אתם עומדים מבחינת קבלת משכנתא, החזרים, סוגי מסלולים ועוד. תמונת המצב, המוענקת בעזרת שימוש במחשבון, תעזור לכם להתכונן לפגישה עם הבנקאי ולהבין יותר טוב את מצבכם.

לסיכום, בין אם בחרתם לבצע מחזור משכנתא לבין אם אתם רוצים לדעת איזה מסלול משכנתא הכי משתלם לכם, עליכם לבצע בדיקות מעמיקות ומומלץ להסתייע במומחים לכך. הבנקים השונים יעניקו לכם הטבות שונות וישתדלו להיות הבנק ממנו תקחו את המשכנתא – זאת מכיוון שהבנק מרוויח. ניתן להיעזר ביועצי משכנתאות ולנסות לשפר את תנאי המשכנתא שלכם. כך או אחרת, במידה ויש לכם משכנתא, מעת לעת בדקו את אופציית מחזור המשכנתא ובדקו האם אתם בשלב בו משתלם לכם לבצע מחזור ולשפר את תנאי המשכנתא שלכם.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s