דואגים לצוואה עבור היקרים לנו

תרבות עריכת הצוואה אינה פופולארית בישראל ורבים לא דואגים לצוואה מסודרת. למעשה אנשים, שאינם דואגים לצוואה, לא רק שאינם דואגים לעצמם אלא לא דואגים לאהוביהם ויקיריהם לאחר לכתם. בניגוד לדעה הרווחת, צוואה היא בהחלט הכרח ומוטב כי יערוך אחת כל אחד ואחת מאתנו צוואה, לכל מקרה שלא יהיה ולא רק מהרצון לדאוג לקרוביו ואהוביו. כולנו שמענו ומכירים את הביטוי "מרבה נכסים מרבה דאגות" אך התוספת האמיתית לביטוי זה היא שכסף, בעל תכונה מאוד ייחודית והיא חרחור ריבים. במידה ואתם מעוניינים לדאוג ליקירכם ולא רוצים כי תהיינה מלחמות לאחר לכתכם, זה הזמן לערוך צוואה ולהסדיר את עניינכם. חשוב לציין כי צוואה היא אינה רק לבעלי ממון ובמקרה שאין כזו, חוקי המדינה יחולו וכל רכוש יחולק על פי חוקי המדינה.

צוואה – סיבות לעריכה

ישנן מספר רב של סיבות לעריכת צוואה כאשר החשובה מכל היא ככל הנראה למנוע ריבים ולהסדיר הכל מראש – טרם לכתו של אדם. להלן פירוט מספר סיבות לעריכת צוואה ולהסתייע במומחה או בשמו המקצועי והמוכר עורך דין צוואות.

  • הסדרת ירושה – כאשר זכינו להיות בעלי נכסים וממון (גם אם אינו רב), נרצה להיות אלו הקובעים מה יקרה איתו. עורך דין ירושה יוכל לערוך עבורכם את הצוואה ולדאוג כי הירושה שלכם תתחלק כפי שאתם רוצים ולא כפי שהמדינה מכתיבה. חשוב לדעת כי לא פעם ולא פעמיים, ירושה עוברת לחזקת המדינה ולכן אם אתם רוצים לדאוג לירושה שלכם, לפרי עמלכם בכל השנים, ערכו צוואה מסודרת והסדירו את חלוקת הירושה מבעוד מועד.
  • כי המוות לא ידוע – "לי זה לא יקרה" הוא משפט נדוש מדיי ולא רבים עושים בו שימוש, שכן אם יש דבר אחד בטוח בחיים הרי הוא שמתישהו, כולנו נחזור לאן שבאנו. מכיוון שטרם המציאו את היכולת לדעת מתי נעבור לעולם שכולו טוב, מוטב להסדיר את הצוואה מראש ולדאוג לחלוקה, הרצויה לנו, לרכוש שצברנו כל החיים.
  • דאגה ליקרים לנו – על מנת לדאוג ולוודא כי לא יתגלעו סכסוכים וריבים על נכסים או כספים, בין בני המשפחה (השארים), יש לערוך צוואה מסודרת הקובעת מה עובר למי וכיצד.

לסיכום,  בין אם בחרתם לערוך צוואה באופן עצמאי לבין אם שכרתם שירותי עורך דין צוואות או עורך דין ירושה, דאגו לכך שתהייה לכם צוואה מסודרת הקובעת, מה קורה עם הנכסים שלכם וגם החובות שלכם לאחר לכתכם. בברכת בריאות ואריכות ימים.

 

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s