היכן העובדים שלי?

 

מעסיקים רבים מוצאים את עצמם שואלים היכן העובדים שלי נמצאים, מתי הם הגיעו לעבודה ומתי יצאו הם את שערי המשרד. הפתרון והדרך לשים סוף לשאלות והתהיות הללו, אשר יכולות לשגע כל מעסיק באשר הוא (ואין זה משנה באם מדובר על עסק קטן או מפעל גדול) היא באמצעות מערכת נוכחות עובדים המאפשרת החתמת כרטיס נוכחות בצורה קלה, נוחה וידידותית.

 

אין ספק כי ישנם בשוק סוגים רבים של מערכות נוכחות, בעלות תנאי החתמה שונים, המגיעות בעלויות שונות, בעלות אופי תפעול שונה ובעיקר מעניקות מידע המפולח ומחולל בצורות שונות למטרות המעקב. השאלה המתבקשת היא איזו מערכת היא המתאימה ביותר לך, לעסק שלך ולאופי העובדים שלך. על מנת לנסות ולהצליח לענות על שאלת העדיפות, יש להכיר את צרכי העסק והעובדים בו, ולמצוא את הפתרון הטוב ביותר עבור שתי מטרות אלו.

 

התאמת מערכת נוכחות לעסק שלך

רבים מבעלי החברות והעסקים שואלים את עצמם איזו מערכת היא הטובה ביותר עבורם כמעסיקים מחד ולעובדים מאידך (שהרי אין מעסיק, שירצה להסב לעובדיו הרגשות לא נעימות או לייצר מערכת אשר תהפוך למגרעה ומקור לבעיות). התשובה לכך היא אינה חד משמעית ולכן על מנת לבחור את המערכת הנכונה והמתאימה ביותר, ראשית יש להכיר את העובדים והאופי שלהם ואת צרכי העסק. ישנם עובדים אשר יתנגדו נחרצות לקיומה של מערכת נוכחות עובדים המחייבות החתמת אצבע, בין אם זה מחשש כי טביעת האצבע תמצא דרכה אל המאגר הביומטרי לבין אם מסיבות אחרות ושונות. לעומת זאת, רבים יעדיפו מערכת המאפשרת החתמת כרטיס נוכחות פיזי לחלוטין, כפי שנהוג במפעלים רבים ברחבי הארץ והעולם כמו גם משרדים בינוניים וקטנים. סוד הבחירה הנכונה לחלוטין טמון בידע האנושי ובהכרת צרכי העובדים והעסק עצמו. יחד עם זאת, אין לבטל את צרכי המעסיק עצמו כאשר העיקר היא ההבנה למה ישרת את העסק טוב יותר ואיזו מערכת תעניק לו את המידע הדרוש לו בעבור ניהול העובדים, מעקב אחר נוכחות העובדים וגם בסופו של דבר חישוב שעות העבודה עבור השכר החודשי.

 

לסיכום, על מנת להצליח ולבחור את מערכת הנוכחות הטוב ביותר והמתאימה ביותר עבור העסק שלך והעובדים שלך, עלייך כבעל עסק להכיר את העסק שלך ואת אופי העובדים הנמצאים בו. התשובה לכך טמונה בידע זה ולכן מומלץ שלא לבחור את המערכת הזולה ביותר או היקרה ביותר אלא את האחת והיחידה שתעניק לך ולעובדים שלך, את הפתרון הטוב ביותר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s