גילוי האזנת סתר – כל המידע שיש לדעת

אנשים רבים יודעים מהי האזנת סתר כתוצאה מכתבות וסרטים שעיקרם ידוענים ודמויות ראשיות בסרטי בילוש שגילו אמצעי האזנה שמוסתרים בדירתם, במתחם בו הם שהו או בציוד שלהם (מחשב נייד, טאבלט, סמארטפון ועוד). בשנים האחרונות קיימת מודעות לנושאים רבים, דבר שכולל גם את האפשרות לעקוב אחר אדם וזאת על ידי השכרת שירותיו של חוקר פרטי שמספק שירותי חקירות אישיות וזאת על מנת לאסוף מידע אודות אדם או מקום.

hand magnifier

האזנת סתר – על מה מדובר?
פעולת האזנת סתר היא מצב בו מקשיבים, מקליטים או קולטים שיחות של הזולת ללא הסכמת האנשים המעורבים באותה שיחה. המטרה העיקרית של האזנת סתר היא בדרך כלל להשיג מידע שעיקרו ריגול תעשייתי או למטרות אישיות וזאת על מנת להכיר טוב יותר את אותו האדם לו מאזינים, לגלות מה התוכניות של מנהלי החברה להם מאזינים וכן הלאה. בישראל קיים חוק שנקרא 'חוק האזנת סתר' שנחקק עוד בשנת 1979 ומטרתו היא להגדיר מהי האזנת סתר חוקית ומהי האזנה פלילית ולהגדיר סוגים שונים של האזנות, כמו למשל האזנה למטרת ביטחון המדינה וזאת לעומת האזנה למטרת גילוי עבריינים או כל סיבה אחרת הקשורה אל הפלילי. נכון לחוק בישראל, כל מי שנתפס מבצע האזנת סתר שלא בהתאם לחוק צפוי לעונש.

במידה ואתם חושדים שמישהו מאזינים לכם בסתר, יש לכם אפשרות לפנות אל משרד שמומחה בתחום חקירות אישיות. טרם הפנייה אל משרד חקירות תמיד חשוב לוודא שאותו משרד מתנהל באופן חוקי ושהחוקרים שמספקים בו שירותים שונים בתחום החקירות, הם אכן מורשים שמוסמכים לעסוק בתחום, יכולים להציג בפני לקוחותיהם רישיון חוקר פרטי, שיש להם ניסיון בתחום גילוי האזנות סתר ושיש בידם ציוד מתקדם שמאפשר גילוי של האזנות באותו מקום בו מעוניין הלקוח.

כיוון שזהו נושא רגיש ביותר מבחינה חוקית וכיוון שפעמים רבות אנשים שאינם מקצוענים בתחום החקירות פועלים (פעמים רבות שלא במתכוון) באופן בלתי חוקי ובכך הם מסתכנים במאסר של עד חמש שנים, חשוב לפנות אך ורק למשרד חקירות מוביל, בעל מוניטין מוצלח, וותק רב שנים ומשרד שידוע שמעסיק אך ורק בלשים פרטיים מורשים בעלי ניסיון בתחום הפלילי והאזרחי. בנוסף, כאשר הצורך הוא בשירות גילוי האזנת סתר חשוב לוודא שבמחלקה זו בחברת החקירות מועסקים אנשי מקצוע בעלי ידע טכני בתחום ושהמשרד מספק לחוקריו ואנשי המקצוע שעובדים בו מערכות בדיקת האזנה משוכללות שיבטיחו את התוצאה הטובה ביותר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s