השוואת מחירים במשכנתא – המדריך השלם

משכנתא – הלוואה גדולה ומשמעותית, החלטה שעלינו לקבל לאחר בחירה קפדנית

משכנתא היא אחת ההחלטות החשובות ביותר שאנו מקבלים בחיינו. הסיבות לכך רבות – כמובן, מדובר במטרה לשמה אנחנו לוקחים את המשכנתא – קניית דירה משלנו ותחילת החיים שלנו כמשפחה. בנוסף, מדובר גם בהיקף של המשכנתא שהופך אותה למשמעותית כל כך – הלוואה של סכום כסף גדול מאוד שאותו אנחנו פורסים לתשלומים אליהם אנחנו מחויבים שנים ארוכות. כל זה מתנקז בסוף לעובדה חשובה אחת – משכנתא היא החלטה חשובה מאוד, כזאת שעלינו לקבל רק לאחר בחינה קפדנית של כל האפשרויות שבפנינו. למרבה המזל – יש לנו הרבה מאוד אפשרויות כאלה היום ואת הכלים להשוות ביניהן.

השוואת מחירים במשכנתא – והכלים שישנם לצורך השוואה זאת

השוואת מחירים במשכנתא היא יותר מבחינת היקף ההלוואה שאנחנו יכולים לקבל מכל בנק. המשכנתא – שאותה אנו מקבלים מהבנקים השונים – היא הלוואה שמורכבת בתנאים ומפרטים רבים, ורק לאחר בחינה קפדנית של כולם ניתן לקבל החלטה מושכלת וחכמה. יש לבחון את תנאי ההחזר והריבית, ואת הצמדת ההלוואה למדדים שונים או הישארותה קבועה. יש לבחון את תנאי הפירעון השונים שכל בנק מאפשר לנו – משכנתא של לאומי למשכנתאות לא תהיה זהה למשכנתא בבנק אחר, גם אם על הנייר סכום הכסף בהלוואה הוא אותו סכום כסף. מומלץ בהחלט להשתמש במחשבוני משכנתא ובאמצעי חישוב אחרים בשביל למצוא את המשכנתא הנכונה ביותר עבורנו.

תנאים אטרקטיביים הם לא מדד אובייקטיבי – יש למצוא את התנאים שמתאימים לכם

כשאנחנו מקבלים הצעה למשכנתא בתנאים אטרקטיביים, עלינו תמיד להתייחס למושג הזה בחשדנות מסוימת. מה שיהיה תנאים אטרקטיביים עבור אחד לא בהכרח יהיה תנאים אטרקטיביים לאחר. יתכן שמי שלוקח את המשכנתא הוא בעל כושר השתכרות גבוה – ואז מה שחשוב הוא טווח הזמנים הקצר יותר שבו פורסים את המשכנתא. מאידך, אחר יכול לחפש משכנתא שתיפרש על זמן רב ככל הניתן, והסכומים החודשיים יהיו נמוכים בהתאם. אדם שלישי יכול לחפש משכנתא בתנאים משתנים, כשבתחילה הסכומים נמוכים ועם השנים הם עולים – בהתאם לכושר ההשתכרות שצפוי לעלות עם השנים ועליית דרגות השכר בחברות השונות. לכן חשוב להבין שכשאנחנו שומעים על תנאים אטרקטיביים – חשוב להבין אם מדובר בתנאים אטרקטיביים עבורנו או לא. כשלוקחים משכנתא של לאומי משכנתאות מסבירים לנו תמיד שמשכנתא לא לוקחים, משכנתא מתכננים – וזו בהחלט גישה נכונה. כשמתכננים את המשכנתא לעומק ומנתחים את הצורך המדויק שלנו – ניתן להשוות בין התנאים השונים ולמצוא את המשכנתא האטרקטיבית ביותר עבורנו.

למצוא את המשכנתא הנכונה ולקבל את ההחלטה החשובה בחיינו

לאחר שסיימנו את סקר השוק וביצענו את ההשוואה הקפדנית, נשאר רק דבר אחד – לקחת את המשכנתא, להיכנס לדירה שעליה חלמנו ולהתחיל את החיים שלנו כמו שתכננו להתחיל אותם. כל זה תלוי במידה רבה בתנאי המשכנתא שלנו – שצריכה להתאים לנו בצורה מושלמת.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s