לנהל את העסק ביעילות בעזרת שעוני נוכחות

ניהול משאבי אנוש הוא אחד התחומים החשובים ביותר בניהול עסק. גם חברת ההייטק המתקדמת ביותר עדיין תלויה בעובדיה האנושיים. לכן, תחום ניהול עובדים חייב להיות מסודר ומאורגן. התחום כולל מעקב אחר הספק של העובדים, תחומי העבודה בהם הם מגלים כישורים רבים במיוחד ובראש ובראשונה- הנוכחות שלהם. במשך שנים המעקב אחר שעות העבודה של העובדים נזנח מאחור לעומת תחומים אחרים בניהול העסק אשר רצו קדימה עם הטכנולוגיה.  בשנת 2009 הוחל תיקון עבור חוק הגנת השכר. התיקון מחייב לנהל באופן מסודר ועקבי את שעות העבודה של העובדים. אם עד אז חוק הגנת השכר חייב רישום ידני של שעות הנוכחות, מאז התיקון התגלה הצורך במציאת פתרונות טכנולוגים לניהול מעקב יעיל יותר ושעוני נוכחות משוכללים נכנסו לתמונה.   Classic clock macro shot by wide angle lens

 

סוגי שעוני נוכחות

שעוני נוכחות פועלים במספר טכניקות ולכולם כמובן ישנו יתרון על פני רישום שעות ידני. הסוג הוותיק ביותר של שעוני נוכחות הוא זה הפועל באמצעות העברת כרטיס עובד או כרטיס מגנטי. מאז נראו מספר התפתחויות בתחום. אחת מהן היא שעוני נוכחות ביומטריים המזהים את העובד באמצעות טביעת אצבע או תווי פנים. לשיטה זו ישנו יתרון על פני העברת כרטיס מגנטי בכך שלא יכולים להתרחש זיופים. בשעון נוכחות אחר מדווחת שעת התחלת העבודה וסיומה באמצעות האינטרנט. שעות ההגעה והסיום מדווחות באתר האינטרנט ובו מרוכזים כל הנתונים. לשעון מסוג זה ישנם מספר יתרונות משמעותיים.

 

יתרונותיו של דיווח שעות באמצעות האינטרנט

ניהול עובדים באמצעות שעון נוכחות בו מדווחות שעות העבודה דרך האינטרנט יהיה יעיל, מדוייק, אמין ונוח יותר. הדיווח מתאפשר מכל מחשב דרך האינטרנט, ב- SMS או בטלפון. בימינו עובדים רבים הם ניידים ולעיתים אינם נמצאים במשרד במשך ימים שלמים, במיוחד כאלה העובדים בתחום השיווק והמכירות או אנשי שירות כגון טכנאים. ישנם עובדים הנשלחים לחו"ל למשך תקופה ועדיין מחוייבים לדווח על תחילת יום עבודה וסיומו. כך יכול הדיווח להיות מכוסה לחלוטין. בנוסף, מערכת חכמה עושה הפרדה בין שעות נוספות, מחלה, ימי חופש וכו' ומעדכנת את תוכנת השכר וכן מתאפשר מעקב אחר היחס בין שעות העבודה של עובד לבין הספקו, או סיכום שעות העבודה על פרוייקט מסויים. המערכת מאפשרת להוציא דו"חות מרוכזים בכל הקשור לנוכחות העובד כמו ימי מחלה, חופשה או שעות נוספות ולטפל במקרים חריגים במידת הצורך.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s