נדל"ן עסקי ואתם- תכונות האופי הנדרשות ממשקיע נדל"ן

כאשר שלל אפשרויות ההשקעה הריווחיות הולכות ומצטמצמות בתחום שוק ההון, רבים פונים לבדוק אלטרנטיבות אחרות שיכולות להכניס להם עוד כספים ללא צורך בעבודה נוספת. אחת מן האופציות הללו היא השקעה בנדל"ן עסקי. אך בכדי להיות משקיע בתחום הזה, נדרשות תכונות אופי מאוד ספציפיות. האם יש לכם אותן?

משקיע טוב בנדל"ן עסקי הוא אדם מעמיק ולומד

ראשית כל, כדי להיות משקיע חכם בנדל"ן עסקי נדרש להיות אדם מעמיק מאוד ואדם שאוהב ללמוד. בנדל"ן העסקי יש הרבה יותר מכשולים בירוקרטיים וחוקיים שניתן ליפול בהם למי שאינו מכיר את התחום מספיק. מה למשל? משרדים שרשומים בטאבו לשימוש כמחסנים והוסבו להיות משרדים, התנהלות מול חברות הניהול, מציאת מיקום מנצח וכולי. אם אינכם רוצים לחלוק את הרווח שלכם עם אדם נוסף דוגמת עו"ד או מתווך, עדיף ללמוד עד כמה שניתן את התחום באופן עצמאי או להעזר בבעלי ניסיון.

משקיע טוב בנדל"ן עסקי הוא אדם קר רוח

תחום ההשקעות הוא תחום לא רגוע שלעיתים קרובות סובל עליות ומורדות והדבר לא נפקד גם מתחום ההשקעות בנדל"ן. בתקופות של ביקוש ומלאי משרדים גדול להשכרה, לדוגמא, גובה תשלום השכירות שתוכלו לקבל על המשרד שבבעלותכם יירד משמעותית לעומת תקופות של ביקוש שעולה על ההיצע (כלומר מספר המשרדים העומדים בשוק להשכרה קטן יותר מן הביקוש שיש לדבר בשוק). בשל התנודתיות הזו, נדרש כי אדם שמשמקיע בנדל"ן ובייחוד כזה שהוא ציבורי ועסקי, יהיה אדם קר רוח שמסוגל לשמור על ארשת רגועה גם כאשר הרווחים יורדים במקצת וגם אם מתחילה בריחה של משכירים מבניין המשרדים או מתחם העסקים שבו מצוי המשרד הבהלה הרגעית לא תסחוף גם אותו.

משקיע בנדל"ן עסקי- חייב להיות אדם שיודע לעמוד על שלו

תחום הנדל"ן עסקי וההשקעות בו, הוא לא תחום פשוט להשקעה, כפי שכבר אמרנו. ובדרך כמעט של כל משקיע בנדל"ן מסוג זה, עומדת חברת ניהול שיש להתמודד איתה בהצלחה. לכן, חשוב כי מי שמשקיע במשרדים או שטחי מסחר, יהיה אדם שיודע לעמוד על שלו, מסוגל לקרוא חוזה ולהתעקש להכניס בו גם סעיפים שייגנו על הזכויות שלו, ויידע להתווכח עם חברת הניהול כאשר השירות שהובטח לו, לא התקבל או לא נעשה באיכות טובה דיו.

השקעה בנדל"ן היא דבר שדורש זמן וסבלנות

עוד דבר שכדאי לדעת בנושא השקעה בנדל"ן ובמיוחד זה מהזן העסקי, היא שמדובר בדבר שלוקח זמן ומצריך הרבה סבלנות. אם אתם מחפשים השקעה שגם תניב רווח מומלץ למצוא אזור או בניין שידוע שיש בו תנועת צרכנים חזקה וכל המשרדים או העסקים מסביב פעילים ומכניסים. בנוסף, רצוי גם לברר פרטים אודות חברת הניהול מולה עתידים לעבוד. כל איסוף הנתונים הללו וגיבוש המסקנה הסופית היכן תקנו את המשרד או הנכס העסקי הבא, הוא דבר שלוקח זמן לא קצר. הוסיפו לכך את העניין שלעיתים אתם קונים משרד שהוא ללא משכיר באותו זמן ויש למצוא בעצמכם משכיר. גם זה דבר שלוקח זמן ולעיתים מצריך עצבים מברזל עד שתמצאו את המשכיר המתאים מבחינתכם. ולכן, משקיע טוב הוא לא רק בעל זמן להשקיע בהכנות וגיבוש ההשקעה אלא גם בעל סבלנות לטיפול בכל ההיבטים מסביב, מעצבנים ככל שיהיו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s