התאמת קרנות הנאמנות לצרכיך

אם יש לכם כסף פנוי, חבל שתתנו לו לשכב ללא מעש. לאורך ציר הזמן ערכו של כסף שנמצא במצב סטטי הולך ויורד ובכדי להבטיח שערך הכסף שלכם לא יקטן עליכם לוודא זאת באמצעות השקעתו והבטחה שערך הכסף שלכם יגדל.

יש לכם אפשרות לתת לכסף לעבוד עבורכם ובעצם, למה שלא תעשו זאת.

כאשר מדברים על משקיעים יש לבחון כמה פרמטרים. פרק הזמן שבמהלכו תרצו להשקיע. יש משקיעים שרוצים לראות תוצאות מדי יום, אחרים, בעלי סבלנות רבה יותר יכולים להמתין תקופות ארוכות מזה. חשוב לזכור שבמרבית המקרים, בכדי לראות תשואות גבוהות יש להתאזר בסבלנות ולהמתין. פרמטר נוסף שעל פיו נבחן משקיע הוא רמת שנאת הסיכון שלו. ישנם משקיעים שלא מוכנים לקחת שום סיכון, אחרים מוכנים לקחת את כל הסיכונים שבעולם. כמובן שפוטנציאל לרווחים גודלים מלווה הרבה פעמים בסיכונים גבוהים, אבל סיכון הוא לא בהכרח תמרור של אין כניסה ובהינתן ניהול סיכונים יעיל, בהחלט ניתן למנף את הסיכון ולמקסם את פוטנציאל הרווח שטמון בו.

לטובת המשקיע עומד מגוון עשיר למדי של מכשירים פיננסיים שונים שיוכלו להפיק מהכסף שלו יותר. אחת מקטגוריית המכשירים הללו כוללת קרנות נאמנות.

מהן קרנות נאמנות?

קרן נאמנות היא למעשה קרן שיתופית שמשקיעה באגרות חוב. העקרון שעומד מאחורי קרנות נאמנות הוא סכום כסף גדול המאפשר השקעות מרובות, פיזור נרחב, ניהול סיכונים טוב יותר והרבה יותר הזדמנויות לתשואות גבוהות. הרווחים מתחלקים בין כל משקיעי הקרן בסיום תקופה.

קרנות נאמנות מנוהלות על סמך הסכם נאמנות שמפורסם בתשקיף. בראשה של הקרן עומד מנהל הקרן שמנהל את הכספים בהתאם להסכם.

ישנו מבחר עשיר מאד של קרנות נאמנות שונות, כאשר ביניהן ניתן למצוא קרנות נאמנות שמשקיעות במדדים שונים, בנירות ערך, קרנות נאמנות מנייתיות והרשימה עוד ארוכה. לכל המשקיעים בקרן יש מעמד דומה ואת מדיניות ההשקעות של הקרן ניתן לשנות מעת לעת, לא לפני שהותרע על כך בפני כל המשקיעים שלה.

כיצד נדע מה הקרן המתאימה לנו ביותר

מטבע הדברים ישנן קרנות נאמנות שחשופות יותר לסיכונים מאחרות. את בחירת הקרן יש לעשות על בסיס אישי, כך שרמת הסיכון שאליה חשופה הקרן תתאים לרמת אהבת/ שנאת סיכון של המשקיע. בכל מקרה, לפני שמחליטים על קרן כזו או אחרת חשוב מאד לקבל ייעוץ מקצועי ממנהל השקעות שיוכל לאפיין אתכם ולהציע את הקרנות שרלוונטיות מבחינתכם.

למרות שקרן הנאמנות נכנסת תחת המוצרים שבהם התערבותו של המשקיע היא פאסיבית, ואולי דווקא בגלל זה לבחירה הראשונית של סוג הקרן יש חשיבות מאד גבוהה שתשפיע לטווח הארוך. זאת בדיוק הסיבה שבגללה חשוב מאד להיוועץ עם איש מקצוע שיוכל לשפוך אור על המצב ולסייע לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s