ניהול השקעות – איך עושים את זה נכון?

כולנו מבינים את החשיבות של חסכון כסף, גם אם בסכומים קטנים, גם אם לא מדי חודש, לאורך שנים אנחנו חוסכים כסף מה שמשאיר לנו סכום של כסף שעומד לרשותינו בכל תקופת זמן.

מה עושים עם הכסף הזה ואיך ממקסמים את מלוא הפוטנציאל שלו.

לשמור את הכסף בפיקדון בבנק היא דרך אחת, אלא שזו תעניק תשואה של אחוז אחד בממוצע על הכסף, כאשר בזמן שיש הזדמנויות לתשואה של ארבעה, שבעה ואף מספר גבוה מזה של אחוזים- יתכן שהפקדון בבנק הוא לא האלנטרנטיבה הטובה ביותר.

ניהול השקעות הוא תחום התמחות מקצועי ורחב שמטרתו לספק מענה יעיל לכסף. ניהול השקעות תפקידו בראש ובראשונה לדאוג שלא תהיה שחיקה של הכסף, כאשר במקביל- ניהול השקעותניהול השקעות נכון יבטיח הגדלת כמות הכסף. תהליך זה נעשה במקביל למשקיע, האופי שלו, אורך החיים שלו, הצרכים שלו והמטרות לשמן מיועד הכסף. יש הבדל בין ביצועים שנעשים לטווח הארוך לבין ביצועים שניתן להשיג בטווח הקצר. אחד האלמנטים המהותיים בהשקעה של כספים הוא אלמנט הסיכון. עד כמה המשקיע אוהב או שונא סיכון? משקיע ששונא סיכון יעדיף אפיקי השקעה סולידיים, כאלה שאמנם יגבילו את ההזדמנויות לרווח, אבל יעניקו ביטחון לכסף. מאידך, משקיע אוהב סיכון יוכל בחור אפיקים מסוכנים יותר, מבוססי מניות והזדמנויות לרווחים גבוהים הרבה יותר. במקרה כזה, רמת הסיכון אמנם גבוהה, אבל ההזדמנות להרוויח גבוהה גם היא.

הדרך הטובה ביותר לניהול השקעות

מאחר ורובינו לא בעלי ידע, השכלה ונסיון בתחום הפיננסי, כאשר הדבר מגיע אל הכסף שלנו ניתן אף להיוועץ באתר כדוגמת signals trading וחשוב מאד שנתייחס אליו ברצינות. למרות הרצון הטבעי לנהל את הכסף וההשקעות שלנו באופן פרטי, חשוב לזכור שלכל תחום יש את המומחים שלו, ובמיוחד כאשר הדבר מגיע לכסף, לא כדאי לקחת סיכונים. את הכסף יש להפקיד בידיים של מומחה שיודע מה הוא עושה, שמבין את השוק ושיודע לקרוא לאן הרוח נושבת. באופן כזה ניתן יהיה לבטח את הכסף ולמקסם את פוטנציאל הרווח שלו.

אחד המקומות הטובים ביותר להפקיד בהם את הכסף אלה הם בתי השקעות וזאת מכמה סיבות. ראשית, בית השקעות הוא גוף מבוסס מה שאומר שיש ביכולתיו להציג ערבונות עבור הכסף וההשקעה. שנית, ניתן לראות את ביצועי בית ההשקעות ובהתאם לכך להבין מה באמת טיבה של העבודה אותה בית ההשקעות עושה. באופן כזה המשקיע מגדר את עצמו בצורה הטובה ביותר ומבטיח שהכסף שלו נמצא בידיים מקצועיות.

כמובן שהכסף אינו מופקר והמשקיע יכול תמיד להיות עם האצבע על הדופק, כך שהמשקיע יכול להחליט לאן הכסף הולך או לקבל החלטות במשותף עם מי שמנהל לו את הכסף. הוא חשוף בכל עת לביצועים, ובכל שלב יכול לקבל החלטות באופן עצמאי.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s