הדרך הנכונה לניהול תיקי השקעות

רבים שואלים את עצמם מהי הדרך הנכונה לניהול תיק השקעות. השאלה הזו איננה מכוונת במובן – האם עלי לנהל את תיק ההשקעות וכיצד? אלא לדרך הנכונה לניהול תיק ההשקעות שלכם בחברת ההשקעות או בבנק. בכל עסק שאדם פותח עליו להבין משהו בו. חוסר הבנה מוחלט יכול להביא רק לאסונות ולהפסדים. כך נכון כשאדם רוצה לפתוח מסעדה – עליו להבין בתחום הכנת האוכל, שירות לקוחות וניהול מטבח וחדר אוכל, וכך בפתיחת כל עסק אחר. השקעת כסף בתיקי השקעות משולה לפתיחת עסק וככל שתבינו בו יותר כך תוכלו לשלוט בגורל הכסף שלכם ולא תהיו תלויים במנהלי התיק באופן מוחלט. ידיעת הדרך הנכונה לניהול תיקי השקעה היא הצעד הראשון שלכם עוד לפני הכניסה לעסק החדש הזה המכונה תיק השקעות. למידע נוסף: www.psagot.co.il/ניהול תיקי השקעות.aspx

מהו תיק השקעות ואיזה מן עסק זה?

אם ברשותכם יותר ממנייה אחת או מנייר ערך אחד הרי שבידכם תיק השקעות. כדי לנהל תיק השקעות יש לבחור את הרכב התיק ואת המכשירים הפיננסיים השונים בתיאום עםניהול השקעות הצרכים שלכם והיכולות הפיננסיות שלכם, וגם בהתאם לאופי שלכם. לאדם שמרן וסולידי באופי יהיה תיק השקעות שונה מלאדם מהיר החלטה שחי את הסיכון ללא בעיות.

המוצרים הפיננסים האפשריים להיכלל בתיק השקעות הם:

  • ניירות ערך – זהו שם כללי לסך כל ניירות הערך שבשוק כמו מניות, תעודות סל, אג"ח, פקדונות וכדומה.
  • מט"ח – מטבע חוץ, או מטבע זר, ופירוש הדבר השקעה במכשירים פיננסיים הצמודים למטבע חוץ כזה או אחר.
  • אגרות חוב –  אג"ח הוא סוג של הלוואה שהמשקיע מעניק לחברות גדולות או ציבוריות, או לגופים ממשלתיים.
  • פיקדונות – פקדונות יכולים להיות בצורת מק"מ, פק"מ, אגרות חוב וכיוצא באלה.

כפי שניתן לראות ישנם מוצרים פיננסיים רבים וכדי לנהל תיקי השקעות בדרך נכונה יש להכיר את כולם ולדעת איזה מהם נכונים לתיק הספציפי ואיזה לא נחוצים או שעלולים להסיט את אופי ההשקעה מהמוצהר על ידי הלקוח. אין מוצר פיננסי שאינו טוב לתיק השקעות זה או אחר, אלא  מוצר פיננסי שאינו מתאים, כאשר בהקשר אחר יכול להיות מאד מתאים.

ניהול תיק השקעות אינו מהווה סיכון

ניהול תיק השקעות נעשה תמיד בהתאם לבקשות ולצרכי הלקוח. כפי שנאמר בתחילת הדברים, יש להתייחס לניהול כזה כמו לניהול המסעדה החדשה שלכם. ככל שתלמדו יותר ותבינו את התחום עצמו תוכלו להבין את מהלכי הניהול ותוכלו לפקח על כך באופן רציני ואחראי יותר. מנהלי תיקי השקעות יודעים לבצע את בקשות הלקוחות שלהם לאחר שייעצו להם על פי ניסיונם בתחום.

את ניהול תיק ההשקעות תוכלו כמובן לעשות לבד, אבל דבר זה מצריך הרבה נסיון והשקעה של זמן רב. ניהול באמצעות חברת השקעות אומנם עולה כסף אבל יכול להביא לתוצאות הרבה יותר טובות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s