משאבות ומדחסים – פתרונות מתקדמים לתעשיות השונות

בזכות הפיתוחים המתקדמים, המוצעים כיום, יכולות התעשיות המתמחות בתחומים שונים, לבצע את תהליכי הייצור ברמה הגבוהה ביותר. בין אם פעולות אלו נעשות בעזרתן של משאבות צנטריפוגליות, או אולי בעזרתו של מדחס בורגי או מפוח צנטריפוגלי, כל אלה מאפשרים לבצע פעולות שונות וליהנות מתוצאות איכותיות, העומדים בתקנים גבוהים מאד. כיצד משתלבות מערכות אלו בתעשייה? על כך, במאמר הבא.

מהו מדחס בורגי ולמה הוא משמש

מדחס הבורגי לוקח חלק חשוב מאד בתעשייה וגם חלק בלתי נפרד בפיתוחים המתבצעים בה. מדחס בורגי פועל בעזרת מנוע, שבעת סיבובו גורם לדחיסתו של הגז ובכך מפעיל את מדחס בורגיהמדחס עצמו. מדחס בורגי נחשב לפתרון איכותי ואמין מאד ואחד מיתרונותיו הוא יכולת עבודתו הגבוהה ואפשרותו לעבוד חזק ולאורך זמן רב יותר, בהשוואה לפתרונות אחרים. מדחס בורגי מיוצר על ידי חברות שונות בעולם ואפשר למצוא כמותו מסוגים שונים. אמנם מדחס בורגי נחשב לחדש יחסית ורק בעשור האחרון החל לקחת חלק בתעשיות, ובכל זאת, השימוש בו רב מאד. הסיבות לכך הן בהיותו בעל יכולת וויסות משובחת, מספר החלקים הקטן בו יחסית, בהשוואה למדחס בוכנתי וגם גודלו הפיזי. אין ספק שפתרון כמו מדחס בורגי הוא פתרון מצוין לתעשיות ובעיקר בזכות יתרונותיו הרבים של מדחס בורגי.

כיצד לוקח המפוח הצנטריפוגלי חלק בתעשייה

מבין מגוון המפוחים, הלוקחים גם הם חלק בתעשיות בארץ ובעולם, ישנו מפוח צנטריפוגלי. מפוח צנטריפוגלי משמש בעיקר את תעשיית החקלאות וגם לוקח חלק בשימושים הביתיים השונים, ובעיקר לצורכי אוורור. מפוח צנטריפוגלי כולל מאיץ מיוחד, המאפשר לו לבצע שאיבה ויניקה חזקה מאד של אוויר. מפוח צנטריפוגלי מאפשר להעביר אוויר, לרבות אוויר שיש בו כמות גדולה מאד של שמן או חורים אחרים כמו נסורת, העשויים להקשות על מפוחים אחרים. מפוח צנטריפוגלי פועל מצוין במקומות עם לחץ אוויר גבוה מאד ולכן גם יכול לשמש בהצלחה רבה מערכות של מיזוג אוויר מרכזיות. מפוח צנטריפוגלי מיוצר גם הוא, כמו מדחס בורגי, על ידי חברות, המתמחות בכך והוא משווק ברחבי העולם.

לשם מה משמשות המשאבות הצנטריפוגליות

מוצר נוסף, שגם הוא חלק ממערכות התעשייה השונות כמו מפוח צנטריפוגלי, הן משאבות צנטריפוגליות. משאבות צנטריפוגליות מאפשרות להפוך את אנרגית ההנעה לאנרגיה מסוג אחר – אנרגיה קינטית, והן עושות זאת בעזרת נוזל מיוחד, הזורם בה במהירות רבה מאד. משאבות צנטריפוגליות משמשות לתעשיות השונות ונבחרות בהתאם לצורך הקיים. לכל תהליך ישנן דרישות שונות ולכן חשוב לבחור בקפידה משאבות צנטריפוגליות שיוכלו לשמש לתהליך עצמו. כשבוחרים משאבות צנטריפוגליות יש להתייחס לכמה פרמטרים. גודל המשאבות עצמן הוא אלמנט חשוב. משאבות צנטריפוגליות מגיעות בגדלים שונים וכל גודל משמש לצורך אחר. גם ההספק של משאבות צנטריפוגליות אלו הוא אלמנט נוסף וחשוב על מנת לאפשר את ביצוע העבודה ברמה הטובה ביותר.

למידע נוסף – מזגני אלקטרה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s